Bharati Vidyapeeth COE
Placement

List of Placed Students Batch 2015-2016

Sr. No. Name of the Student Company
1 Ravi Malik MindCraft
2 Akshay Chaurasia MindCraft
3 Nikhil Nair MindCraft
4 Tanmoy Karmokar MindCraft
5 Aditi Gaur CSC
6 Omkar Khanvilkar L&T Infotech
7 Vijay More L&T Infotech
8 Bhavana Bhagat L&T Infotech
9 Zikra Ansari L&T Infotech
10 Lakshmi Galave Reliance Communications
11 Shantilal Jangaid Reliance Communications
12 Swarupa Shejal Reliance Communications
13 Akash Singh Reliance Communications
14 Manisha Upadhyay Reliance Communications
15 Snehal Said Reliance Communications
16 Priyanka Meshram Reliance Communications
17 Tanvi Sardare Sutherland Global Services
18 Nikita Patil Sutherland Global Services
19 Nikita Maske Sutherland Global Services
20 Akshay Patil GEP
21 Akshay Dalvi GEP
22 Kalyani Shinde Home Revise
23 Leena Patil Home Revise
24 Namrata Adavkar Quality Kiosk
25 Yash Mahtre Quality Kiosk
26 Rohan Upadhyay Xtrem Soft
27 Nehali Pansare Xtrem Soft
28 Rupal kamble NucSoft


List of Placed Students Batch 2014-2015

Sr. No. Name of the Student Company
1 Niraj Ravindra Dharmadhikari Persistent Systems
2 Prathamesh Umesh Beri Persistent Systems
3 Tejas Kishore Ambekar Persistent Systems
4 Rajeshwari Variar Blisstering Solutions
5 Sonal Karbhari Sangale Blisstering Solutions
6 Pradnya Bhimaji Pingat Blisstering Solutions
7 Harmeet Singh Lamba CSC
8 Swapnil Vilas Jadhav CSC
9 Nikita Pradeep Ghodke CSC
10 Neha Dhanushdhari Pal iGate
11 Vinay Vasantrao Kulkarni Capgemini
12 Pooja Dyta Capgemini
13 Priyanka Patil  Vistaar
14  Kshitij Desai  Vistaar
15 Akshay Patwardhan ILG
16 Harish Gujri  MindCraft
17 Abhisar Bharati MindCraft
18 Priyanka Jadhav MindCraft
19 Akshay Nakti MindCraft
20 Prajkta Jadhav Persistent Systems
21 Lisha Jain Persistent Systems
22 Jyoti Kale Persistent Systems
23 Geetanjali Maskar Persistent Systems
24 Deepali Thakur Persistent Systems
25 Shivani Shetye Microland
26 Sahu Subhrat Microland
27 Sushma More Krish-Mark-Tech
28 Vaishali Sonavale Syntel
29 Sampada Sawant Relience JIO
30 Shilpa Sawant Relience JIO


List of Placed Students Batch 2013-2014

Sr. No. Name of the Student Company
1 Sindhura  Inturi Persistent
2 Gandhali  Inamdar Persistent
3 Janam  Mistry Persistent
4 Chandan  Bhatte Paramatrix
5 Pramod  Shetty Yodlee
6 Bhavik  Jethwa CSC
7 Manali  Kaundinya CSC
8 Sushant  Nalawade Mindcraft
9 Sneha  Singh Mindcraft
10 Shraddha  Korde Mindcraft
11 Ebenez  George Mindcraft
12 Akshay  Phadke Mindcraft
13 Neha  Gulhane Mindcraft
14 Pritam  Bhor TCS
15 Mithilesh  Tiwari Allerin
16 Ashish  Rasal Allerin